درمان گیاهی انواع کمردرد بدون دارو

برخی از گیاهان شناخته شده در طبیعت ممکن است درمانی قطعی برای کمردرد نباشند ، اما تا حدود بسیاری درد آن را کاهش می دهند. با برخی از این گیاهان دارویی آشنا شوید. قبل از پیدا کردن بهترین درمان های خانگی برای کمردرد، مهم است که عواملی که خطر توسعه درد بالا و پایین کمر را افزایش می دهند، بدانید.

این عوامل خطر، عبارتند از:شغل پر استرس ذهنی، سن، بارداری، افسردگی، اضطراب، چاقی، سیگار کشیدن، کار سخت جسمانی و ورزش شدید جسمانی.

علاوه بر درد در کمر، می تواند با علایم و نشانه های دیگری نظیر کاهش وزن، تب، التهاب در پشت، درد در ادرار، مدفوع، و بی حسی در اندام تناسلی، مقعد و کفل همراه باشد. بسته به این نشانه ها، درد کمر ممکن است خفیف یا مزمن باشد. اگر علائم جدی را تجربه کردید، باید سریعاً با پزشک خود ملاقات کنید. کرم ها یا داروهای تجویز شده را می توان برای درمان درد کمر استفاده کرد. با این حال، شما می توانید از روش های طبیعی خانگی برای جلوگیری از درد کمر برای بستن فرآیند التیام استفاده کنید.

زنجبیل:

وش هایی وجود دارند که می توانید از زنجبیل برای درمان های خانگی استفاده کنید.

یک زنجبیل را له کنید و به شکل خنیر تهیه کنید و به مناطق تحت تاثیر خود بمالید. پس از آن روغن اکالیپتوس را به این مناطق بمالید و آرامی به مدت 30 دقیقه ماساژ دهید و سپس با آب ولرم بشورید.

نوشیدن چای زنجبیل معمولاً سه بار در روز می تواند باعث تسکین درد شما شود. برای این که این چای را درست کنید، باید 6 برش نازک از زنجبیل را در نیم فنجان آب قرار دهید. این محلول را با حرارت کم در حدود 15 دقیقه بجوشانید. بگذارید خنک شود. صاف کنید و می توانید عسل اضافه کنید تا چای زنجبیل را شیرین تر کنید.نوشیدن چای گیاهی نیز درد را کاهش می دهد. شما می توانید این چای را با اضافه کردن یک نصف قاشق چای خوری میخک، یک نصف قاشق چای خوری فلفل سیاه و یک قاشق چای خوری پودر زنجبیل به یک و نیم فنجان آب جوش تهیه کنید.

برای چند دقیقه قبل از مصرف این چای را صاف کنید. توصیه می شود که این چای گیاهی دو بار یا سه بار در روز مصرف شود.

برگ های ریحان:

آیا می دانید که از برگ های ریحان برای درمان دردهای بالا و پایین کمر به خاطر خواص ضد التهاب آن استفاده می شود؟

10عدد برگ ریحان را در یک فنجان آب اضافه کنید و برای چند دقیقه آن را بجوشانید. بگذارید تا به دمای اتاق برسد وکمی نمک اضافه کنید. این محلول را یک بار در روز بنوشید تا آسودگی قابل توجهی به دست آید.

دانه های فلفل:

دانه های فلفل و آب نبات را خرد و با هم مخلوط کنید. دو قاشق سوپ خوری از این محلول را دو بار در روز برای چند روز بخورید تا آسودگی قابل توجهی به دست آید.

توصیه می شود که بعد از آن یک لیوان شیر مصرف کنید تا بدن شما به راحتی هضم شود.

روغن گیاهی:

ماساژ می تواند به افزایش گردش خون کمک کند و از این رو به شما کمک قابل توجهی به عنوان درمان های خانگی طبیعی برای کمردرد به شما بدهد. اگر از روغن گیاهی برای ماساژ استفاده می کنید، می تواند فرآیند التیام را بهتر کند. روغن گیاهی که می توانید استفاده کنید شامل روغن بادام، روغن اکالیپتوس، روغن نارگیل و روغن زیتون می شود.

روغن را برای چند دقیقه روی اجاق گاز حرارت دهید تا گرم شود. بعد از آن، کمر و مناطق دردناک را با روغن گیاهی برای 15 تا 20 دقیقه ماساژ دهید. اگر می خواهید یک تسکین قابل توجه به دست آورید، باید این فرآیند را سه بار در روز برای چند روز تکرار کنید.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.